monitory

Jaki wybrać monitor dla gamera?

Co prawda duża część graczy przerzuca się na konsole, jednak jeszcze jest wielu tradycjonalistów, którzy starają się maksymalnie wykorzystywać możliwości komputera, bo zakup konsoli wiąże się z dodatkowym wydatkiem, jak również gry nie należą do najtańszych. O ile jeszcze kiedyś monitory emitowały światło, które było szkodliwe dla oczu, to jednak od tego czasu rynek bardzo się zmienił i producenci starają się oddawać użytkownikom towary chroniące oczy przed zbytnim naświetleniem. Na czym opierać wybór monitora? Jest parę zmiennych, o których chcemy sobie powiedzieć w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Kieruj się ceną

W pierwszej kolejności musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, ile jesteś w stanie wydać na monitor. Na pewno nie ma sensu porywanie się z „motyką na słońce” i wybieranie pierwszego lepszego monitora, który zobaczyłeś w sklepie. Każdy zakup powinien być przemyślany i trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak często będziesz korzystać z komputera, by w pełni wykorzystać możliwości monitora.

monitory

Przemyśl to, jaki monitor będzie pasować do danej gry

Z reguły większość graczy ma swój gust co do gier. Jest grupa osób, która lubi grać w strzelanki, a druga z kolei woli gry sportowe. Nie da się ukryć, że liczy się to, jaka rozdzielczość będzie potrzebna do tego, byś mógł w pełni wykorzystywać możliwości gry. Nowoczesne monitory dają duży komfort w tej kwestii, jednak warto sprawdzać specyfikację produktu, który kupujesz, by się po prostu nie rozczarować. Synchronizacja obrazu jest czynnikiem mający duże znaczenie, a zajdzie ona tylko w przypadku gdy będzie zgodność pomiędzy kartą graficzną a monitorem. 

Rozmiar i kształt monitora

Przed zakupem musisz zastanowić się nad tym, ile miejsca będzie zajmować Ci dany monitor i przede wszystkim czy znajdziesz je do tego, by go ustawić. Technologia zmienia się bardzo mocno i dobrym rozwiązaniem jest zakup monitora z zakrzywionym ekranem, jednak jest to drogi przedmiot i jego rozmiary bardziej przypominają telewizor, aniżeli klasyczny monitor do komputera. Dobra oferta dostępna jest tutaj.