JBL GO 2: wady oraz zalety jednego z najtańszych modeli od firmy JBL

JBL GO 2 to następca dobrze przyjętego modelu JBL GO. Wprowadzono drobne zmiany w stylistyce urządzenia oraz w jego specyfikacji. W tym wpisie zestawimy ze sobą wady oraz zalety tego przenośnego głośnika bluetooth.

Zalety głośnika JBL GO 2:

  1. Dobra jakość dźwięku: JBL GO 2 (https://www.sferis.pl/glosniki-bluetooth-jbl-go-2-kolor-czarny-p588128) ma teoretycznie jedynie 3W, jednak w porównaniu z tańszymi konkurentami o tej samej mocy, wypada znacznie lepiej. Nawet kiedy ustawimy urządzenie na maksymalną głośność, to nie ma szumów i trzasków. Pod względem jakości dźwięku jest więc bardzo dobrze.
  2. Solidne wykonanie: urządzenie jest dobrze spasowane, wykonano je z dobrych jakościowo materiałów.
  3. Wodoodporność: w przeciwieństwie do poprzednika mamy tu IPX7, a więc nie musimy się bać o przypadkowe zachlapanie, czy nawet krótkotrwałe zanurzenie w wodzie.
  4. Port aux-in: wyjście na mini-jacka nie jest oczywistością w głośnikach mobilnych, a tu mamy taką możliwość. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby połączyć głośnik z urządzeniem, które nie wspiera technologii bluetooth (np. discman lub odtwarzacz mp3).
  5. Dobra relacja cena/jakość: urządzenie możemy kupić za ok. 120 złotych, co jest rozsądną kwotą.
  6. Membrana basowa: to, czego zabrakło w „jedynce”. Dzięki membranie niskie tony nie są aż tak „spłaszczone”.

Wady głośnika JBL GO 2:

  1. Umieszczenie membrany pasywnej: membranę pasywną zamontowano tuż obok przetwornika, dźwięk jest więc mało przestrzenny, ma charakter jednokierunkowy. Ciekawiej rozwiązano ten problem w Creative Muvo 2C, gdzie membrana jest z tyłu głośnika i daje to lepszy efekt.
  2. Tylko jeden przetwornik: mimo jego świetnej jakości, pojedynczy przetwornik uniemożliwia konkurowanie z modelami z serii Flip. Warto mieć jednak na uwadze, że jest to koszt jaki ponosimy, zyskując niską cenę urządzenia i jego kompaktowość.
  3. Brak JBL Connect: głośnika nie możemy sparować z innym modelem od JBL i puścić muzykę z dwóch urządzeń jednocześnie, zyskując efekt stereo. A szkoda, bo dwa modele JBL GO 2 w dwóch końcach pomieszczenia dałyby z pewnością ciekawy efekt.