Jaki system operacyjny warto wybrać?

Smartfony z systemem Android

Nawet najlepszy model smartfona, jeśli nie jest wyposażony w dobrej jakości system operacyjny, nie będzie działał zgodnie z oczekiwaniami. Tak naprawdę polscy użytkownicy telefonów komórkowych do wyboru mają trzy systemy operacyjne iOS, Android oraz Windows. Jednak który z nich sprawdzi się najlepiej?

Smartfony z systemem AndroidSmartfony z systemem Android

Obecnie Android uznawany jest za najpopularniejszy system operacyjny na całym świecie. Z danych statystycznych można wywnioskować, że z tego systemu korzysta nawet 85% użytkowników telefonów na całym świecie, co z pewnością jest wynikiem ogromnie satysfakcjonującym dla jego autorów. Jeszcze do niedawna Android uważany był za bardzo awaryjny system. Dziś jednak sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej, przede wszystkim ze względu na ogromną pracę, jaka została włożona w ulepszenie działania systemu. Dzięki temu dziś smartfony z systemem Android należą do tych najchętniej kupowanych, dużą ofertę dostaniesz na https://www.sferis.pl/smartfony-android-2284.

Smartfony z systemem iOS

System iOS uznawany jest za godną dla Androida konkurencję, jednak mimo to z tego systemu korzysta już znacznie mniej użytkowników, nawet pomimo tego, że jego działanie charakteryzuje niezwykła prostota. Tak naprawdę systemy iOS, czy to na smartfonach czy na jakichkolwiek innych urządzeń działają w pełni intuicyjnie, dlatego też nikt nie ma większych problemów z ich obsługą. Jednak Android ma nad systemem iOS tę przewagę, że posiada znacznie więcej darmowych aplikacji, dając użytkownikowi smartfona wiele nowych możliwości.

Smartfony z systemem Windows

System Windows jeszcze do niedawna cieszył się bardzo dużą popularnością, jednak w ostatnich latach bardzo skutecznie wyparty został przez system Android oraz iOS. Ten system stosowany był przede wszystkim w telefonach budżetowych. Obecnie choć jeszcze można znaleźć nieco modeli telefonów z tym systemem na rynku, to jednak z roku na rok ich liczba staje się coraz mniejsza. Dużą wadą tego systemu z całą pewnością jest bardzo mała liczba dostępnych aplikacji, zarówno tych darmowych, jak i płatnych.