Czy zakup smartfonów z najniższej półki cenowej jest dobrym pomysłem?

smartfony

Obecnie niemalże każdy posiada telefon. Niektóre osoby posiadają nawet więcej niż jedno urządzenie mobilne, rozdzielając je na te do użytku prywatnego i zawodowego. Stąd też smartfony dostępne są w różnych cenach, tak aby każdy mógł po nie sięgnąć sprawdź https://www.sferis.pl/smartfony-2103. Jednak czy urządzenia z najniższej półki cenowej to sprzęt, który ktokolwiek powinien brać pod uwagę?

Najniższe jakościowo sprzęty

smartfonyNie ulega wątpliwości, że w przypadku najtańszych smartfonów jakość nie jest imponująca. Są to bardzo proste urządzenia, wyposażone jedynie w podstawowe funkcje i jakościowo znacząco odbiegające od innych telefonów dostępnych na rynku. Problemem jest też tutaj duża awaryjność, która w przypadku tak tanich urządzeń jest na porządku dziennym. Można więc dojść do wniosku, że nie warto w ogóle po nie sięgać.

Najczęściej w przypadku najtańszych smartfonów mówi się o kwocie rzędu 200-300 złotych. Producentami takich urządzeń mogą być mało znane firmy Manta czy MyPhone, a także tzw. „marki własne sklepów”. Bardziej znani producenci, tacy jak Huawei bądź LG produkują już nieco bardziej przystępne urządzenia. W ich przypadku cena zaczyna się od ok. 500 złotych. Różnica w cenie jest więc niewielka, a w jakości sprzętu – olbrzymia.

Czy warto je kupić?

Oczywiście, dla wielu osób zakup smartfona z najtańszej półki cenowej jest jedyną opcją na jego posiadanie. Warto jednak zauważyć, że pomiędzy urządzeniami za 300 złotych a tymi za 200 złotych więcej, różnica w wydajności jest dość duża. Droższe urządzenia posiadają lepszy aparat, procesor, więcej pamięci RAM i są zwyczajnie lepsze. Dlatego z poczekanie z zakupem do czasu, aż odłożona suma będzie większa, to najprawdopodobniej najlepsza opcja.

Ostatecznie można zdecydować się na zakup urządzenia mobilnego u operatora sieci, w zestawie z abonamentem. Wiele osób korzysta właśnie z tej opcji. Co prawda na dłuższą metę nie jest to zbyt opłacalne, jednak cena urządzenia, rozłożona na niewielkie raty, dla wielu osób jest dużo przystępniejsza, zwłaszcza że i tak muszą one płacić abonament.