Energetyczne pogotowie

powerbank

Urządzenia mobilne całkowicie zrewolucjonizowały sposób patrzenia na nowe technologie. Zmieniły się sposoby korzystania z nich ale również nastawienie ludzi do nich. Zwyczajnie wybacza się im znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. O czym dokładnie mowa?

Spojrzenie z dystansu

powerbankNiespełna dekadę temu telefon komórkowy był urządzeniem prostym. Zarówno w obsłudze, jak i w wykonaniu. Ot zwykłe małe pudełeczko, które umożliwiało dzwonienie z dowolnego miejsca w mieście – na wsiach było z tym różnie – i wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych.

Obecne telefony, który zresztą zmieniły nawet swoją nazwę na smartfony, potrafią znacznie więcej. Stały dostęp do super szybkiego internetu, możliwość robienia ultra dokładnych zdjęć i kręcenia filmów w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K. Dają możliwość grania w gry o pięknej trójwymiarowej grafice i korzystania z setek dodatkowych aplikacji, które są w stanie zmienić dany smartfon w radar burz, terminal do gry na giełdzie lub chociażby w stroik do gitary. Możliwości są obecnie wręcz nieograniczone.

Koszta postępu

Ten ogromny wzrost możliwości musiał niestety nieść za sobą pewne koszta. I nie jest tu mowa jedynie o wartościach ekonomicznych ale również użytkowych.
Obecne telefony prawie całkowicie zostały pozbawione fizycznych przycisków, wszystko odbywa się poprzez dotykowy wyświetlacz. Dodatkowo urządzenie potrafi często się zawieszać lub przegrzewać.
Największą jednak wadą jest jego bardzo krótki czas działania. Rzadko kiedy bateria na jednym ładowaniu wytrzymuje dłużej niż 24 godziny.

Dodatkowa bateria

Właśnie z tego powodu pojawiło się zupełnie nowe, wcześniej nieznane urządzenie, którym jest powerbank. Powerbanki to nic innego jak dodatkowe przenośne baterie, które służą do ładowania telefonu w sytuacji, gdy jest to konieczne. Wystarczy połączyć telefon z powerbankiem przewodem, aby ładowanie zostało rozpoczęte.
Wygląda to na pierwszy rzut oka komicznie i jeszcze kilka lat temu byłoby uznane za szaleństwo. Niestety dziś to konieczność i inaczej się zwyczajnie nie da intensywnie korzystać z dobrodziejstw smartfonów.